Program zajęć.

Tematyka zajęć:

  1. Fizjologia porodu - okresy porodu, kiedy zgłosić się do szpitala, objawy zbliżającego się porodu, dokumenty ważne przy przyjęciu do szpitala.
  2. Poród aktywny - techniki oddechowe w poszczególnych okresach porodu, pokaz pozycji wertykalnych, nauka masażu rodzącej, metody łagodzenia bólu porodowego.
  3. Karmienie piersią/karmienie sztuczne - technika prawidłowego przystawienia do piersi, pozycje do karmienia piersią, problemy laktacyjne, dieta matki karmiącej.
  4. Cięcie cesarskie - metody, wskazania, połóg po cięciu cesarskim, najczęstsze powikłania, przygotowanie do zabiegu.
  5. Opieka nad noworodkiem - pokaz kąpieli noworodka, zakładania pieluszki, toalety pępka- następnie Państwo; szczepienia ochronne refundowane i płatne, omawiam prawidłowo wyglądającą kupkę dziecka oraz kupki, które powinny zaniepokoić- są zdjęcia; Skala Apgar, stany przejściowe u noworodka, jak ubierać dziecko, jakie kosmetyki stosować.
  6. Fizjologia połogu - charakterystyka połogu, zasady higieny krocza, baby blues, depresja poporodowa.
  7. Wyprawka do szpitala - lista dla mamy i dla malucha.
  8. Komórki macierzyste - co to w ogóle jest? Na te zajęcia mogę zaprosić Panią genetyk, która pracuje w Banku Komórek Macierzystych. Ona opowiada dokładnie o tym do czego takie komórki mogą się w przyszłości przydać dziecku. Jeżeli opcja z Panią genetyk Państwa by nie interesowała to ja postaram się w prosty sposób przekazać najważniejsze informacje dotyczące komórek macierzystych.

Wszystko to co będzie omawiane dostają Państwo na e-mail. Są to prezentacje PowerPoint toteż w czasie zajęcia nie ma konieczności notowania czegoś. Wszystkie nazwy kosmetyków, czy leków są zawarte w prezentacjach. Po zakończonym kursie zawsze chętnie odpowiadam na pytania, jeśli będzie coś nie jasne, coś będzie Państwa niepokoić to można dzwonić o każdej porze dnia i nocy ;)

Jeżeli będziecie Państwo zainteresowani to również możemy się umówić na zwiedzenie Sali Porodowej w Wejherowie.

Na każdym spotkaniu ciekawe gadżety gratis...

Na Państwa życzenie wystawiam zaświadczenie o ukończeniu kursu Szkoły Rodzenia.

Pozdrawiam
mgr Estera Chejda